Solidarni z sędziami

Sędziowie są w Polsce represjonowani. Za wyroki, które wydają. Za stanie po stronie praworządności. Za orzekanie na podstawie Konstytucji. Za wykonywanie wyroków Trybunału Sprawiedliwości UE. Lista represjonowanych ciągle rośnie [1].

Potrzebują naszej solidarności. Nie tylko sędziowie, jako grupa, która znalazła się na celowniku. Jako konkretne osoby, ludzie, z imienia i nazwiska, z konkretnego miasta.

Stwórz dziś list solidarnościowy z represjonowanym sędzią z Twojego miasta. Na stronie NaszaDemokracja.pl możesz zbierać podpisy i prowadzić kolejne działania w obronie sędziego, np. organizować konferencje prasowe i demonstracje oraz kontaktować się z innymi podpisującymi apel-list solidarności.[1] Lista sędziów z poszczególnych miast - Wśród sędziów, którzy są poddawani represjom są m. in. z Katowic: Krystian Markiewicz, z Warszawy: Anna Bator-Ciesielska, Igor Tuleja, Wojciech Łączewski, Marek Celej, Piotr Gąciarek i Małgorzata Kluziak, z Gorzowa Wielkopolskiego: Olimpia Barańska-Małuszek i Alina Czubieniak, z Poznania: Sławomir Jęksa i Monika Frąckowiak, z Krakowa: Dariusz Mazur i Waldemar Żurek, z Łodzi: Dorota Lutostańska, z Opola: Irena Majcher, a to tylko przykłady... Aktualne informacje o kolejnych represjach podaje Stowarzyszenie Iustitia na swojej stronie oraz znajdziesz je
na portalu oko.press.

22 654
z 25 000 podpisów
w 3 lokalnych kampanii
Znajdź lokalną kampanię
Twoja lokalizacja

Kampanii (3)

 • Katowice
  Solidarnie z sędzią Krystianem Markiewiczem
  To na wymiarze sprawiedliwości obecnie spoczywa ciężar wykonania wyroku TRYBUNAŁU SPRAWIEDLIWOŚCI UNII EUROPEJSKIEJ (TSUE) i będący jego konsekwencją wyrok Sądu Najwyższego. Władza represjonuje odważnych sędziów, którzy słusznie podważają mandat neo-KRS do uczestniczenia w powoływaniu sędziów. Wyrażamy solidarność z sędzią Pawłem Juszczyszynem, Krystianem Markiewiczem, sędziami z Katowic, Szczecina i całej Polski, którzy podejmują kroki w celu przywrócenia praworządności w Polsce. Mamy nadzieję, że nasze, społeczne wsparcie dla konkretnych sędziów da odwagę także innym – nie zostaniecie sami. Owszem, w funkcjonowaniu sądownictwa zdarzają się czasami rzeczy bardzo niepokojące. Sędziowie, tak jak i wszyscy ludzie, są bardzo różni - niektórzy wykazują się niezwykłą odwagą, broniąc naszych praw, ale są też tacy, których wyroki są sprzeczne z fundamentalnym poczuciem sprawiedliwości. Dlatego czas wreszcie zacząć debatę nie o czystkach kadrowych i podporządkowywaniu sądów politykom, a o prawdziwej reformie sądownictwa, dotyczącej usprawniania pracy sądów i przybliżania ich obywatelom i obywatelkom. Absolutną podstawą jakichkolwiek zmian jest jednak poszanowanie niezawisłości sędziów i przestrzeganie orzeczeń TSUE.
  201 z 300 Podpisy
  Utworzył(a) Bożysław Sawicki
 • Warszawa
  Solidarnie z sędzią Małgorzatą Kluziak
  To na wymiarze sprawiedliwości obecnie spoczywa ciężar wykonania wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE (TSUE) i będący jego konsekwencją wyrok Sądu Najwyższego. Władza represjonuje odważnych sędziów, którzy słusznie podważają mandat neo-KRS do uczestniczenia w powoływaniu sędziów. Wyrażamy solidarność z sędzią Pawłem Juszczyszynem, Krystianem Markiewiczem, sędziami z Katowic, Szczecina i całej Polski, którzy podejmują kroki w celu przywrócenia praworządności w Polsce. Mamy nadzieję, że nasze, społeczne wsparcie dla konkretnych sędziów da odwagę także innym – nie zostaniecie sami. Owszem, w funkcjonowaniu sądownictwa zdarzają się czasami rzeczy bardzo niepokojące. Sędziowie, tak jak i wszyscy ludzie, są bardzo różni - niektórzy wykazują się niezwykłą odwagą, broniąc naszych praw, ale są też tacy, których wyroki są sprzeczne z fundamentalnym poczuciem sprawiedliwości. Dlatego czas wreszcie zacząć debatę nie o czystkach kadrowych i podporządkowywaniu sądów politykom, a o prawdziwej reformie sądownictwa, dotyczącej usprawniania pracy sądów i przybliżania ich obywatelom i obywatelkom. Absolutną podstawą jakichkolwiek zmian jest jednak poszanowanie niezawisłości sędziów i przestrzeganie orzeczeń TSUE.
  57 z 100 Podpisy
  Utworzył(a) Andrzej Dariusz Woszczyński Picture
 • Olsztyn
  Popieram sędziego Pawła Juszczyszyna
  Wymiar sprawiedliwości, a zwłaszcza jego reprezentanci i wykonawcy, muszą pozostać poza wpływem polityków. Musimy wspierać niezależnych sędziów, zwłaszcza kiedy padają ofiarą bezprawnych ataków ze strony autorytarnej władzy, która bezprawiem chce pełnego upolitycznienia trzeciej władzy w Polsce.
  22 327 z 25 000 Podpisy
  Utworzył(a) Joanna Cuper Picture