Przejdź do treści głównej

Do: Prezydenta m.st. Warszawy Rafała Trzaskowskiego

Petycja w sprawie wyznaczenia przejścia naziemnego na ulicy Grochowskiej przy przystanku Czapelska

Apelujemy o wyznaczenie przejścia naziemnego przez ulicę Grochowską na wysokości przystanku tramwajowego Czapelska oraz utworzenie sygnalizacji regulującej ruch na jezdni w stronę Gocławka.

Dlaczego ta sprawa jest ważna?

Kładka piesza jest od lat krytykowana przez mieszkańców. Jest to rozwiązanie stanowiące raczej barierę dla przechodniów próbujących przedostać się na drugą stronę jezdni, w tym newralgicznym punkcie dzielnicy, niż ułatwienie. Notorycznie awarie podnośników, ich niska przepustowość, strome schody utrudniają pieszym przejście do ważnych punktów handlowych, transportowych czy leczniczych. W bezpośrednim sąsiedztwie kładki znajduje się m.in przystanek tramwajowy, Bazar Wiatraczna, przystanki autobusowe na Rondzie Wiatraczna oraz Państwowy Zakład Zdrowia przy ul. Ostrołęckiej.

Przechodnie często zmuszeni są do obierania dokuczliwych alternatyw, aby pokonać ulicę Grochowską w tym miejscu, takich jak: kierowanie się ku odległym przejściom dla pieszych na skrzyżowaniu ulicy Grochowskiej ze Wspólną Drogą albo na Rondzie Wiatraczna, czy przejazd tramwajem jednego przystanku i cofanie się. Należy zaznaczyć, że dla wielu mieszkanek i mieszkańców szczególnie osób z niepełnosprawnościami, seniorów czy rodziców z małymi dziećmi, kładka to niejedyna przeszkoda architektoniczna, z którą muszą się mierzyć każdego dnia.

Wprowadzeniu postulowanego rozwiązania sprzyja obecna organizacja ruch w tym miejscu. Sygnalizacja świetlna reguluje ruch tramwajowy i samochodowy w kierunku Ronda Wiatraczna. Pomiędzy dwoma pasami jezdni można wyznaczyć azyl dla pieszych. Pragniemy również zauważyć, że przejście naziemne funkcjonowało w tym miejscu w okresie między demontażem a otwarciem nowej kładki w 2011 roku.

Praga-Południe, Warszawa, Polska

Maps © Stamen; Data © OSM and contributors, ODbL

Links

Nowe informacje

2023-04-14 16:46:34 +0200

Zebrano 100 podpisów

2023-04-13 18:48:59 +0200

Zebrano 50 podpisów

2023-04-13 16:32:04 +0200

Zebrano 25 podpisów

2023-04-13 15:06:16 +0200

Zebrano 10 podpisów