Przejdź do treści głównej

Do: Redakcja „Faktów” TVN, Redakcja „Wydarzeń” Polsatu, Redakcja „Wiadomości” TVP

Dziennikarki i dziennikarze, załóżcie maski antysmogowe!

Szanowna Redakcjo,
Mimo tego, że normy powietrza w Polsce w ostatnich dniach są znacznie przekroczone, dziennikarki i dziennikarze występujący w telewizji nie mają na sobie masek antysmogowych. Pragniemy zauważyć, że jest to nie tylko ryzykowanie zdrowia dziennikarzy i dziennikarek. Wielu ludzi uważa maski antysmogowe za brzydkie, niemodne, wstydzi się i nie chce w nich chodzić. Sądzimy, że pojawienie się w telewizji postaci z założonymi maskami antysmogowymi miałoby pozytywny wpływ na świadomość społeczną w sprawie zanieczyszczeń powietrza. Jeśli widok maski w mediach stałby się czymś powszechnym, więcej osób również by je zakładało, co wpłynęłoby pozytywnie na ich zdrowie.

Dlaczego ta sprawa jest ważna?

Ponad 52 tysiące osób umiera rocznie z powodu zanieczyszczenia powietrza w Polsce, dużo więcej doświadcza poważnych problemów zdrowotnych, jak trudności z oddychaniem, astma, choroby układu krążenia czy alergie. Jedynie 15% Polek i Polaków używa masek antysmogowych. Jest jednak grupa społeczna, która czyni to jeszcze rzadziej. Reporterzy i reporterki programów telewizyjnych bardzo rzadko, o ile w ogóle, mają na sobie maski antysmogowe, nawet jeśli prowadzą relację z miejsca, gdzie normy pyłów zawieszonych są znacznie przekroczone. 😷
Apelujemy do mediów, dla których nie jest to duży wydatek, aby reporterzy i reporterki, które widzimy w telewizji codziennie nosiły maski antysmogowe, zwiększając świadomość społeczną i czyniąc widok maski bardziej powszechnym.

Zdjęcie własne, emotikona: Twemoji, CC-BY 4.0.

Sposób dostarczania

Wyślemy podpisy mailem.

Links

Nowe informacje

2018-12-11 19:09:46 +0100

Zebrano 25 podpisów

2018-11-25 21:06:25 +0100

Zebrano 10 podpisów