Przejdź do treści głównej

Do: Piotr Gliński, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Przeciwko cenzurze ekonomicznej stosowanej przez Ministra Kultury Piotra Glińskiego

Z oburzeniem przyjęliśmy wiadomość o cofnięciu dotacji Międzynarodowemu Festiwalowi Teatralnemu „Dialog”. Nie tylko dlatego, że wykazuje się Pan ogromną arogancją, nie wywiązując się z umowy, której warunki wcześniej zaakceptował. Demonstruje Pan całkowity brak kompetencji w zarządzaniu publicznymi pieniędzmi przeznaczonymi na kulturę, rujnując budżet festiwalu tuż przed jego rozpoczęciem, a nam, widzom, odbierając szansę na zobaczenie kilku bardzo dobrych spektakli.

Protestujemy przeciwko stosowanej od jakiegoś czasu przez Pana Ministerstwo cenzurze ekonomicznej i żądamy przekazania Festiwalowi „Dialog” dotacji, która została mu przyznana.

Kultura jest nasza, obywateli, a nie wasza – polityków.

Dlaczego ta sprawa jest ważna?

Pieniądze przeznaczone na ten festiwal, to są również nasze pieniądze. Pan nimi tylko zarządza. Piszemy do Pana jako obywatele tego kraju i uczestnicy kultury: widzowie spektakli teatralnych i filmów, melomanii i wielbiciele wszelkich innych form sztuki, którym Konstytucja Rzeczpospolitej Polskiej gwarantuje dostęp do kultury.

Przypomnimy Panu, że chodzi o art. 73, który powinien być w centrum uwagi Pańskiego resortu: “Każdemu zapewnia się wolność twórczości artystycznej, badań naukowych oraz ogłaszania ich wyników, wolność nauczania, a także wolność korzystania z dóbr kultury”

Kultura jest nasza, obywateli, a nie polityków.

Sposób dostarczania

List w formie elektronicznej oraz papierowej wraz z podpisami dostarczony zostanie do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Links

Nowe informacje

2017-10-02 09:31:48 +0200

Zebrano 25 podpisów

2017-10-01 09:35:38 +0200

Zebrano 10 podpisów