Przejdź do treści głównej

Do: Rada Krajowa Nowej Lewicy oraz Sąd Partyjny Nowej Lewicy

Elektorat Nowej Lewicy żąda reakcji na apologię ludobójstwa w Strefie Gazy!

My, elektorat partii lewicowych, w tym Nowej Lewicy, osoby na koalicję Lewicy głosujące oraz wszystkie osoby oburzone postępowaniem Anny Marii Żukowskiej, apelujemy do Rady Krajowej Nowej Lewicy o skierowanie wniosku do Sądu Partyjnego przeciwko ww. posłance. Powodem jest powtarzające się, skandaliczne usprawiedliwianie ludobójstwa w Palestynie dokonywanego przez Izrael, a tym samym stanie po stronie apartheidu i czystek etnicznych, co w sposób oczywisty kłóci się z wartościami deklarowanymi przez koalicję Lewicy.

Od Sądu Partyjnego domagamy się z kolei usunięcia posłanki Anny Marii Żukowskiej z partii. Mamy świadomość, że jest to środek ostateczny i najsurowszy, jednak w naszej opinii adekwatny do poczynań posłanki, która nie wykazuje żadnej refleksji, wielokrotnie upominana przez własny elektorat i posuwa się coraz dalej w swoim usprawiedliwianiu ludobójstwa na palestyńskiej ludności cywilnej.

Dlaczego ta sprawa jest ważna?

Nakba trwa od 1948 roku. Odpowiedzialny za to Izrael, państwo apartheidu, stosujące czystki etniczne na ludności okupowanej Palestyny, w mniej niż dwa miesiące zamordował dwa razy więcej kobiet i dzieci niż Federacja Rosyjska od czasu napaści na Ukrainę w 2022 roku. Izrael odcina dostawy wody, żywności i energii do Strefy Gazy. Wojsko izraelskie bombarduje szpitale, zabija personel medyczny, za więźniów bierze dzieci, w tym będące poniżej 14. roku życia. W ramach "odwetu" za atak Hamasu dokonuje zintensyfikowanego ludobójstwa i zapowiada, że będzie je kontynuować.

Choć elektorat Lewicy niemal jednogłośnie potępia rzeź Palestyny, choć robi to koalicyjna partia Razem, to na wszystko to cieniem kładzie się postawa posłanki Anny Marii Żukowskiej, która aktywnie usprawiedliwia ludobójcze działania Izraela, a ponadto prewencyjnie banuje na Twitterze (X) osoby, które mają barwy Palestyny (w tym arbuzy) w nazwie użytkownika*. Ponadto aktywnie podważa prawo Palestyny do samostanowienia, obarcza Palestynki i Palestyńczyków odpowiedzialnością zbiorową za działania Hamasu oraz dyskryminuje prześladowaną ludność ze względu na dominującą religię. Pozwolimy sobie przytoczyć kilka z jej wypowiedzi:

"Kurdowie są narodem, mającym swój własny język i tożsamość, wielowiekową historię walki narodowowyzwoleńczej. Tożsamość palestyńska sprowadza się do antyizraelskości i wyznawania islamu."

Na ironiczne stwierdzenie, że w Gazie jest ok. 500 tys. mieszkańców i wszyscy są członkami Hamasu AMŻ odpisuje: "Większość jest albo go popiera. Niestety nie możemy tego zweryfikować, gdyż od 18 lat władze Palestyny nie zorganizowały żadnych wyborów."

Na informację podawaną przez ONZ Kobiety, że w Strefie Gazy co godzinę giną dwie matki i siedem kobiet co dwie godziny: "A może 15? A może 39? A może 0? Kto wie. Wszystkie dane są na podstawie danych Hamasu, czyli terrorystów. Ludzie giną. Cywilki i cywile. Hamas jest za to odpowiedzialny."

Na wspomnienie, że Gaza nie powinna być równana z ziemią celem dopadnięcia Hamasu: "Niestety ale to też nie jest prawda. Nawet jeżeli Izrael wkroczy do Gazy, to Hamas ucieknie tunelami do obozów dla uchodźców i i tak powróci. Bo można zabić ludzi, ale nie ideę. A ideą Hamasu jest zniszczenie Izraela. Pałeczkę przejmie jakiś Hamas 2.0. Zagrożenie nie zniknie."

Zarzuca wszystkim osobom z Palestyny chęć likwidacji Izraela oraz porównuje działania Palestyny do Rosji: "Izrael także walczy o niepodległość, bo Palestyńczycy chcą końca jego istnienia, a Hamas atakuje jego terytorium i morduje cywilów, tak samo robi to Rosja."

Priorytetem jest dla AMŻ, by Palestynki i Palestyńczycy kajali się za Hamas w obliczu ludobójstwa: "To prawda. Z tym że to Hamas zaatakował Izrael. A Mahmud Abbas jako legalny przywódca Palestyny nie może z tym nic zrobić, bo po aferze korupcyjnej nie ma żadnego autorytetu. Z resztą, nie widać wielu wpisów Palestyńczyków pt. „Not in my name”.
1/2"

To tylko część jej wypowiedzi na temat ludobójstwa w Strefie Gazy oraz czystek etnicznych. Nie licują one z powagą partii chcącej uchodzić za lewicową. Podważanie danych dotyczących zabitych i rannych w okupowanej Palestynie, usprawiedliwianie rzezi "walką o niepodległość" czy bombardowań szpitali "walką z terrorystami" przypomina narrację Federacji Rosyjskiej dotyczącą zbrodniczej napaści na Ukrainę. Mimo tego posłance Żukowskiej nie przyszło na myśl pisać tak o ofiarach po stronie ukraińskiej. Mamy obawy graniczące z pewnością, że powodem są "niewłaściwe" religia i kolor skóry Palestynek i Palestyńczyków.

Domagamy się usunięcia Anny Marii Żukowskiej z szeregu partii Nowa Lewica, ponieważ uważamy inne środki za zbyt łagodne. Zakaz sprawowania funkcji przez cztery lata, pozbawienie stanowiska w Zarządzie Krajowym - nie wystarczy to, by skandaliczne wypowiedzi posłanki przestały być utożsamiane z partią.

Niepokoi nas także, że Nowa Lewica ani razu publicznie i jednoznacznie nie odcięła się od wypowiedzi Anny Marii Żukowskiej. Są reakcje osób z Razem, są pojedyncze reakcje osób z partii, ale nie ma jasnego stanowiska partii w tej sprawie.

Nowa Lewica nie powinna dłużej przyzwalać na tak skandaliczne wypowiedzi usprawiedliwiające ludobójstwo i czystki etniczne, na podważanie danych o liczbie ofiar rzezi w Strefie Gazy czy wzruszać ramionami na los mordowanych dzieci i tych umierających w inkubatorach, bo zabrakło środków do ratowania i podtrzymywania ich żyć. Utożsamianie wszystkich osób ze Strefy Gazy z Hamasem oraz wyjątkowo podły victim blaming wobec mordowania kobiet i matek tym bardziej uderza, kiedy jesteśmy w trakcie szesnastu dni przeciw przemocy wobec kobiet. Wolność od tej przemocy nie powinna zależeć od pochodzenia, koloru skóry ani wyznania.

Częściowa lista osób zbanowanych za barwy Palestyny w nazwie lub za przypominanie, że w Strefie Gazy trwa ludobójstwo tudzież polubienie takowego komentarza: @Tulilam @OskWars_ @kouczii @Myrrhandcherry @lafcadio_666 @panponiatowski @werka_math @fouwucault @mumciur @RottenKrieg @postmodernator @weneckaplaza @_AmandaMcGregor @LilyUwU2001 @ari_dot_png @dried_cat

Nowe informacje

2023-12-15 18:46:43 +0100

Zebrano 5,000 podpisów

2023-11-29 17:19:53 +0100

UWAGA! NOWA ODSŁONA AKCJI!

Już dziś napisz do osoby z Nowej Lewicy i domagaj się interwencji!

https://pastebin.com/GvHrLEhG

2023-11-29 17:14:59 +0100

Bloki dla całej ekipy Od-Nowy już nie tylko od AMŻ, ale także od Czarzastego! Ban-machina się chyba nie zacina...

A tymczasem AMŻ z nowym, ordynatnym fejkiem o "spalonym dziecku".

2023-11-29 09:29:44 +0100

Zebrano 1,000 podpisów

2023-11-27 13:55:44 +0100

Zebrano 500 podpisów

2023-11-27 00:50:11 +0100

Zebrano 100 podpisów

2023-11-26 23:54:18 +0100

Zebrano 50 podpisów

2023-11-26 23:29:11 +0100

Zebrano 25 podpisów

2023-11-26 23:18:39 +0100

Zebrano 10 podpisów