Przejdź do treści głównej

Do: Robert Biedroń - wiceprzewodniczący Komisji Praw Kobiet i Równouprawnienia

NIE dla STREF ZIOBRY

W trakcie trwania kampanii Unia Europejska, za pośrednictwem przewodniczącej komisji europejskiej Ursuli von der Leyen, zabrała głos. Był on jasny i czytelny i dotarł do ministra Ziobry oraz jego stronników. BRAWO!
Dziękuję wszystkim za wsparcie i zaangażowanie.

Domagamy się potępienia na forum Europarlamentu podważania sankcji nałożonych na miasta i gminy akceptujące istnienie Stref Wolnych od LGBT. Stop budowaniu podwalin pod państwo faszystowskie i nietolerancyjne. Stop nagradzania za stygmatyzację odmienności.

Dlaczego ta sprawa jest ważna?

Nie możemy pozwalać na bezczelność, butę i łamanie prawa zwłaszcza u ministra sprawiedliwości. Nie pozwólmy wspierać nienawiści i antagonizmów. Te ruchy wykonane przez ministra Ziobrę wpisują się politykę podziału Polski na "My i Oni". Ziobro tworzy sobie osobiste zaplecze dla funkcjonowania popierających go bojówkarzy, narodowościowców i faszystów. Takie ruchy są bardzo trudne do odwrócenia, bo grunt jest podatny na takie działania i od lat przybierają one na sile. Nie dajmy się. Pokażmy Europie, że chcemy walczyć o swoje przekonania, a minister sprawiedliwości nie prezentuje postawy większości Polek i Polaków.

Nowe informacje

2020-09-21 10:44:13 +0200

Apel zakończy się sukcesem po uzyskaniu 17 podpisów

2020-08-28 14:07:55 +0200

Zebrano 10 podpisów