Przejdź do treści głównej

Do: Twitter

Stop nienawiści na Twitterze!

W kwietniu Facebook oficjalnie ogłosił, że w związku z zakazem propagowania nienawiści na portalu, trwale usunięte zostają konta ONR (Obóz Narodowo-Radykalny) i NOP (Narodowe Odrodzenie Polski) oraz zakazana ich symbolika, m. in. falanga. Te dwie skrajnie prawicowe organizacje wielokrotnie zamieszczały treści ksenofobiczne, homofobiczne, pełne islamofobii i antysemityzmu. Oczekujemy, że Twitter podejmie podobną do władz Facebook’a decyzję i profile organizacji szerzących nienawiść zostaną usunięte, a Twitter będzie przestrzenią wolną od organizacji propagujących nienawiść wobec różnych grup społecznych.

Dlaczego ta sprawa jest ważna?

Chcemy, żeby Twitter był wolny od skrajnej prawicy wzywającej do nienawiści!
Na profilu NOP możemy przeczytać o „Judeopolonii” oraz zobaczyć hasło „Polska tylko dla Polaków”. Obie organizacje na swoich profilach mają falangę, która jest symbolem faszystowskim. Aż do decyzji wiceszefa MSW Jarosława Zielińskiego z 2016 roku, była w materiałach szkoleniowych dla policji określana jako symbol nienawiści. Na zdjęciu w tle, na Facebook’u rzecznika mazowieckiego ONR Tomasza Kalinowskiego widniało zdjęcie Leona Degrelle, o którym Hitler powiedział, że „chciałby mieć takiego syna".
Udostępnianie portali społecznościowych skrajnej prawicy, ułatwia jej szerzenie swojej nienawistnej retoryki. Przekłada się również na wzrost aktów przemocy. w tym przemocy fizycznej. Jest ich w Polsce jest w ostatnich miesiącach coraz więcej. Dotykają zwłaszcza cudzoziemki i cudzoziemców.
W „Zasadach Twittera” w punkcie Hateful conduct możemy przeczytać: „You may not promote violence against or directly attack or threaten other people on the basis of race, ethnicity, national origin, sexual orientation, gender, gender identity, religious affiliation, age, disability, or serious disease.”
Oczekujemy realizacji tego punktu!

Nowe informacje

2018-06-25 09:18:38 +0200

Zebrano 50 podpisów

2018-06-24 14:16:51 +0200

Zebrano 25 podpisów

2018-06-22 17:34:22 +0200

Zebrano 10 podpisów