Przejdź do treści głównej

Do: Do Mateusza Morawieckiego Prezesa Rady Ministrów i Piotra Glińskiego Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Media PUBLICZNE nie partyjne. Gdańsk

Gdańsk, dn. 20 stycznia 2019r.

Telewizja PUBLICZNA nie partyjna !

Od 3 lat Telewizja Polska stała się narzędziem manipulacji politycznej na ogromną skalę, systematycznie zaostrzając kurs i kierując ostrze propagandy w stronę przeciwników obecnej władzy. W programach emitowanych w kilku kanałach TVP łamano standardy etyki dziennikarskiej i ustawę o radiofonii i telewizji, używając języka nienawiści wobec polityków opozycji, ludzi o innych poglądach, innej narodowości, innego wyznania oraz ludzi, których obecna władza uważa za wrogów.

Żądamy wyciągnięcia konsekwencji.
W imieniu wszystkich Polek i Polaków utrzymujących Telewizję Polską S.A. domagamy się zdecydowanie:

1. odwołania Jacka Kurskiego, Prezesa Zarządu Telewizji Polskiej S.A.
2. odwołania Macieja Staneckiego, Członka Zarządu Telewizji Polskiej S.A.
3. odwołania Macieja Łopińskiego, Przewodniczącego Rady Nadzorczej TVP S.A.
4. odwołania Przemysława Tejkowskiego, Wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej TVP S.A i Radosława Włoszka, Członka Rady Nadzorczej TVP S.A.
5. odwołania Jarosław Olechowskiego, dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej
6. odwołania osób odpowiedzialnych za następujące programy „Wiadomości”, „Gość Wiadomości”, „Minęła 20”, ''Studio Polska”, „W tyle wizji”, „Warto rozmawiać”, „Serwis Info”, „Woronicza 17”
7. likwidacji instytucji komisarza politycznego partii rządzącej przy mediach publicznych jaką jest Rada Mediów Narodowych.
8. odwołania Joanny Strzemiecznej-Rozen Dyrektor TVP 3 Gdańsk
9. zwolnienia Łukasza Sitka "dziennikarza" TVP Gdańsk

Raporty niezależnych specjalistów ostrzegały przed ciągle podsycaną, także „paskami grozy”, wojną. Nie byłoby ataków na m.in. opozycję czy jej sympatyków, na sędziów, na działaczy samorządowych, na WOŚP i Jurka Owsiaka gdyby nie pozwolenie, a nawet uczestnictwo w atakach polityków związanych z prawicą. Plastelinowy hejt zamieniony w nóż zakończył życie samorządowca, wielokrotnie będącego na celowniku TVP.

Konsekwencją otwartej walki jest coraz bardziej podzielone społeczeństwo i coraz większa liczba skarg na programy TVP. Ani Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, która przyjmowała skargi, ani Rada Etyki Mediów namaszczona przez obecnie rządzących, nie zrobiły nic, aby ukrócić te praktyki. Musiała wydarzyć się tragedia, aby władze polskie choć na chwilę zainteresowały się walką przy użyciu mediów w wykonaniu pracowników instytucji publicznej.

Dość już propagandy i prania mózgów Polek i Polaków, w tym sympatyków PiS. Dość utrzymywania przez nas obywateli tych, którzy swoimi atakami medialnymi ostrzą noże innym. Dość tolerowania bezsilności urzędników i urzędów sprawujących kontrolę nad siewcami nienawiści. I jak mówił brat zmarłego w końcu "trzeba skończyć z nienawiścią i językiem pogardy".

Zwracamy się również z prośbą i apelem, do wszystkich Polek i Polaków, a także do organizacji społecznych i politycznych w kraju i na świecie, nieobojętnych na panoszącą się truciznę nienawiści, o zaangażowanie się we wszystkie niezbędne działania prowadzące do realizacji wystosowanych postulatów, czyli do usunięcia zła, które dzieli.

Obywatele podpisani pod petycją oraz inicjatorzy
Anita Czarniecka
Marek Flizikowski
Eliza Kisielewska
Lech Norbert Kosiak
Małgorzata Kruszyńska
Sława Rafalak

Gdańsk, dn. 20 stycznia 2019r.

Dlaczego ta sprawa jest ważna?

Kilka dni temu po spotkaniu z członkami KRRiT prezydent Duda apelował o zwrócenie szczególnej uwagi na sytuację przekraczania granic wolności słowa i łamanie dobrych obyczajów. A mimo tego z telewizorów nadal sączył się jad i stosowano manipulację w pokazywaniu uroczystości, nawet w dniu pogrzebu.

Na mszy pogrzebowej żona zasztyletowanego prezydenta Gdańska, pani Magdalena Adamowicz mówiła „Dziś potrzebna jest cisza, ale nie może ona oznaczać milczenia, bo milczenie jest bliskie obojętności.” „Pawła zabiła nienawiść. Tę nienawiść wzbudzano i podsycano, dyskwalifikując go moralnie. Tak przedstawiały go tzw. media publiczne" – powiedział były działacz opozycji z czasów PRL, Aleksander Hall. „Nie będziemy dłużej obojętni na panoszącą się truciznę nienawiści na ulicach, w mediach, w szkołach, parlamencie i w Kościele" – powiedział podczas uroczystości dominikanin i działacz opozycji antykomunistycznej o. Ludwik Wiśniewski. I dodał „Cała Polska czeka, ażeby z Gdańska wyszło przesłanie, które dotrze do każdego Polaka i które przywróci moralną równowagę w naszym kraju i w naszych sercach.”

Zwracamy się z prośbą i apelem, do wszystkich Polek i Polaków, a także do organizacji społecznych i politycznych w kraju i na świecie, nieobojętnych na panoszącą się truciznę nienawiści, o zaangażowanie się we wszystkie niezbędne działania prowadzące do realizacji wystosowanych postulatów, czyli do usunięcia zła, które dzieli.

Sposób dostarczania

Petycja zostanie dostarczona do adresatów

Nowe informacje

2019-01-24 12:15:13 +0100

Zebrano 1,000 podpisów

2019-01-22 15:43:10 +0100

Zebrano 500 podpisów

2019-01-21 17:36:50 +0100

Zebrano 100 podpisów

2019-01-21 15:52:54 +0100

Zebrano 50 podpisów

2019-01-21 14:47:39 +0100

Zebrano 25 podpisów

2019-01-21 13:27:06 +0100

Zebrano 10 podpisów